• Scorpion Focșani angajează Vopsitor Auto & Pregătitor Vopsitor

    Scorpion Focșani își mărește echipa!
    Posturi disponibile: Vopsitor Auto & Pregătitor Vopsitor

    Principalele atribuții:
    - Verifică starea generală a automobilului și determină porțiunile/piesele care trebuie pregătite în vederea vopsirii;
    - Pregătește adecvat suprafețele în vederea vopsirii prin efectuarea operațiunilor de spălare, degresare, stabilirea nuanței, șlefuire, chituire, finisare, în funcție de natura suprafeței respective;
    - Protejează prin mascare/demascare suprafețele care nu trebuie procesate;
    - Aplică vopseaua într-un mod precis și uniform;
    - Scoate incluziunile de praf și polish-ează suprafețele după vopsire;
    - Determină consumul de materiale în funcție de suprafețele ce trebuie vopsite;
    - Efectuează toate operațiile, conform fișelor tehnologice;
    - Asigură curățenia la locul de muncă și a echipamentelor de vopsire.

    Profilul candidatului ideal:
    - Îndemânare și precizie la pregătirea și vopsirea suprafețelor;
    - Capacitatea de a identifica zonele ce trebuie remediate și de a alege metoda cea mai eficientă pentru îndepărtarea neconformităților;
    - Răbdare, seriozitate și vigilență;
    - Capacitatea de a lucra atât în echipă cât și individual;
    - Acuitate vizuală, acuratețe și operativitate;
    - Studii medii;
    - Permis de conducere valid categoria B.

    Beneficii:
    - Pachet salarial motivant;
    - Seriozitate (salariul și bonusurile le vei primi la data convenită);
    - Condiții de lucru foarte bune (service dotat cu utilaje și scule de ultimă generație);
    - Post de lucru individual, loc de luat masa, vestiar dotat cu dușuri;
    - Program fix de lucru, de luni pană vineri (08:00-17:00, cu 1 ora pauză de masă);
    - Cursuri de perfecționare în domeniul auto;
    - Loc de muncă stabil, curat și ordonat;
    - Atmosferă de lucru plăcută.

    Dacă ai cunoștințele tehnice și experiența necesară și îți dorești o carieră în domeniul auto, te invităm să ne trimiți un email cu CV-ul tău la adresa de email office@scorpion.ro.

    Adresa: Focșani, Calea Moldovei nr. 16, Tel: 0721/330.395, www.scorpion.ro